OFERTA dla Ciebie

Zadbany trawnik jest wizytówka Twojego ogrodu. Żeby był piękny trzeba włożyć sporo wysiłku, nie tylko przy zakładaniu, ale również poprzez całoroczną pielęgnację. Nasza firma wyręczy Państwa w kompleksowej opiece nad ogrodem. Specjalizujemy się przede wszystkim w koszeniu oraz w pielęgnacji trawnika. Oferujemy szeroki zakres profesjonalnych zabiegów takich jak wertykulacja, aeracja, nawożenie, piaskowanie, wapnowanie, grabienie liści, usuwanie chwastów oraz szkodników takich jak krety. Oferta skierowana jest dla klientów z Krakowa i okolic do 25 km.

koszenie cennik

PLAN - PRICE

Description

text

text

tekst

tekst

tekst

tekst

tekst

tekst

tekst

ABONAMENT 

od 400zł/mies 

do wyboru:

1 wizyta/miesiąc

2 wizyty/miesiąc

3 wizyty/miesiącKoszenie 

od 15zł/ar 

obsługujemy:

domy Weselne

dwory

firmy, korporacje

ogrody prywatne i parkowe

parki

restauracje

spółdzielnie

wspólnoty mieszkaniowe

Pielęgnacja Trawnika 

od 50zł/ar

zabiegi pielęgnacyjne:

aeracja

czesanie

nawożenie trawnika

okopywanie drzew, krzewów, rabat

opryski

ocena murawy

wałowanie trawnika

wertykulacja

zwalczanie chwastów

Renowacja Trawnika

od 30zł/ar 

zabiegi renowacyjne:

dosiewka nasion

naprawa miejscowa

usuwanie grzybów

zwalczanie kretów

usługi specjalne – sezon 2023

Koszenie na abonament

Abonament to aż 10% oszczędność.
  • Gwarantujemy regularną obsługę oraz niższe koszty utrzymania ogrodu.
  • Rabatu udzielamy dla przynajmniej dwóch koszeń w miesiącu lub jednego koszenia w miesiącu o wartości min 400 zł.
regularne koszenie

Koszenie na zawołanie

Potrzebujesz pilnie skosić ogród? Spodziewasz się gości, zapomniałeś o imprezie, a może zepsuła Ci się kosiarka?

Wykonamy dla Ciebie koszenie do 3 dni od otrzymania zgłoszenia.
Koszt koszenia wynosi 150% standardowej usługi wg cennika.
koszenie na telefon

Rabaty za polecenia

Rekomendując nas swoim bliskim zyskasz 5 % zniżki. 

  • za każde trzy polecenia otrzymasz jednorazowy upust na wybraną usługę.
  • już za dwa abonamenty z twojego polecenia przyznamy Ci stały rabat

oferowane ZABIEGI PIELĘGNACYJNE trawnika

weryfikacja trawnika

ocena stanu murawy

Chcąc uczynić ze swojego trawnika dywan, a z ogrodu wersal z pewnością warto poddać murawę fachowej ocenie. Specjalista dokonuje wnikliwej analizy i wydaje opinię po analizie zmiennych takich jak: odczyn pH gleby, struktura i właściwości fizyko-chemiczne, zasobność pokarmowa, kondycja trawnika, zdjęcie fitosocjologiczne (ilość chwastów), warunki siedliskowe i otoczenie.

aeracja kraków

aeracja trawnika

Polega ona na wprowadzeniu jak największej ilości powietrza w obrębie korzeni poprzez wykonanie licznych nakłuć lub otworów.  Doskonałym jej uzupełnieniem jest piaskowanie czyli aplikacja piasku w wykonane wcześniej otwory.  Pozwala to rozluźnić glebę na tyle, aby stworzyć korzeniom lepsze warunki wzrostu.

Reasumując aeracja to zabieg szczególnie istotny dla trawników ciężkich gleb gliniastych, a takich w okolicy Krakowa jest najwięcej.

 

aeracja, koszenie kraków

wertykulacja trawnika

To z pewnością najważniejszy higieniczny zabieg murawy, dlatego warto go powtarzać regularnie. Polega on na usunięciu pleśniejącego filcu i  wywołaniu silnego rozrostu korzeni. Dzieje się tak poprzez wykonanie pionowych nacięć. Zabieg ten poprawia strukturę i  napowietrzenie gleby. Wydaje się, że jest to prosta czynność, jednak pomimo wielu dostępnych narzędzi ręcznych wykonywany jest jednak zazwyczaj mechanicznie z uwagi na czasochłonność i siłę potrzebną do jego zrealizowania.

aeracja, czesanie

czesanie trawnika

Jest to ważny, choć niepozorny zabieg higieniczny. Pozwala on usunąć z murawy pleśniejący filc powstały z resztek traw i liści. Zbyt gruba i ubita warstwa filcu odkłada się blisko korzeni i ogranicza przepływ wody i tlenu, a ponad to jest źródłem chorób grzybowych. Czynność ta polega na mechanicznym wyczesaniu wspomnianych wcześniej zbitych resztek organicznych grabiami lub maszynowo. Godnym uwagi jest fakt, że zabieg czesania trawnika w przeciwieństwie do wertykulacji można przeprowadzać bez ograniczeń interwencyjnie od wiosny do jesieni. Warto również wiedzieć, że są dostępne w handlu urządzenia, które błędnie nazywane są aeratorami, podczas gdy nie robią one więcej niż zwykłe grabie – czyli wyczesują trawnik.

zasilanie trawnika

nawożenie trawnika

Z pewnością nawożenie zaraz po koszeniu jest najczęściej praktykowanym zabiegiem pielęgnacyjnym trawnika. Odpowiednio przeprowadzone zasilanie pozwala bowiem uzyskać piękną i zdrową murawę. Przede wszystkim stosowane jest na trawnikach reprezentacyjnych lub pokazowych czyli na murawach gazonowych. Poprzez stosowanie nawozów można również niwelować skutki niedoborów pokarmowych na mniej zasobnych glebach lub źle przygotowanym podłożu, dlatego posiadając ogród warto zgłębić temat nawożenia.

zwalczanie chwastów

zwalczanie chwastów

Chwasty zwalcza się dopiero po wcześniejszej ocenie trawnika. Ważnym aspektem wydaje się być jego bliskie otoczenie, czyli ewentualne źródło wtórnego zachwaszczenia.

oprysk chemiczny

opryski

Słowo oprysk wywołuje liczne kontrowersje i pytania o jego zasadność stosowania – czy ogród powinien być wolny od chemii czy od chwastów?! Czynność ta to zazwyczaj nic innego jak nawożenie dolistne i to bardzo skuteczne, albowiem nie ma szybszej formy uzupełnienia i przyswajania składników pokarmowych. Fachowiec potrafi wykorzystywać tą zależność świadomie i to niekoniecznie do uśmiercania chwastów, w przeciwieństwie do domorosłego amatora ogrodnika. Mając tę wiedzę profesjonalista stosuje różne środki: biologiczne, mikrobiologiczne, ale również chemiczne zgodnie z ich przeznaczeniem. Pośród nich się są preparaty nawożące, lecznicze oraz chwasto i biobójcze. Godnym uwagi i zainteresowania jest fakt, że obecnie przy prawnie ograniczonym dostępie do środków ochrony roślin ich dobór i aplikację należy powierzyć fachowcowi. Amatorskie wykonywanie oprysków należy ograniczyć do minimum np. do stosowania gnojówki z pokrzyw lub wywaru z czosnku, ponieważ są to środki bezpieczne i nieszkodliwe.

okopywanie, krawędziarka, obrzeże trawnika

odcinanie krawędzi

Bardzo ciekawa i godna uwagi ekologiczna alternatywa dla plastikowych i wątpliwej urody marketowych obrzeży. Krawędź trawnika odcinana jest  krawędziarką, specjalną maszyną raczej niedostępną w handlu dla amatorów.  Powstałe w wyniku odcięcie z pewnością oprócz dobrego wyglądu znacząco ułatwi koszenie kosiarką.  Jest to zabieg łatwy w przeprowadzeniu, aczkolwiek wymagający pewnej regularności i powtórzeń- min. 2-3 do roku.

robienie mis, okopywanie, misowanie

okopywanie drzew i krzewów

Tworzenie mis czyli okopywanie drzew i krzewów ma na celu ograniczenie konkurencji pokarmowej między drzewem lub krzewem, a trawnikiem. Rywalizować one mogą o wodę, ale również o mikro i makroelementy pokarmowe. Misy zwykle mają kształt okrągły lub owalny i tworzy się je przy użyciu łopaty, kopaczki lub krawędziarki. Chcąc poprawić walor dekoracyjny odsłoniętą glebę można ściółkować co dodatkowo ograniczy transpirację czyli utratę wody.

równanie trawnika

wałowanie trawnika

Zabieg prawdopodobnie kojarzony wyłącznie z zakładaniem trawnika, jednak z powodzeniem wykonywany jest również na dojrzałej murawie w okresie wczesnowiosennym. Zalety walca wykorzystuje się po zimie, aby zniwelować pozostałe po zimie nierówności powstałe w skutek mrozowego wypiętrzania się powierzchni trawnika. Wałowanie trawnika wykonuje się gdy gleba jest umiarkowanie wilgotna ze względu na jej plastyczność.

oferowane ZABIEGI RENOWACYJNE trawnika

naprawa trawnika

dosiewka trawnika

Dobry i z pewnością tani sposób, aby skutecznie poprawić wygląd trawnika, jednak aby móc go przeprowadzić murawa powinna być względnie zdrowa. Siew nasion w mech lub zbity spleśniały filc mija się z celem. Ważnym aspektem powodzenia tego zabiegu jest również pora roku.  Dosiewkę wykonuje się późną jesienią lub wczesną wiosną, ponieważ wtedy są najlepsze warunki wzrostu kiełkującej trawy.  Reasumując regularne i cykliczne dosiewanie nasion połączone z innymi zabiegami pozwala stworzyć pięknej urody murawę – gazonowy trawnik, o którym marzy każdy z nas i naszych sąsiadów, bo jak wiadomo nie od dziś: „Trawa u sąsiada jest zawsze(…)”

naprawa trawnika

naprawa miejscowa

Miejscowa naprawa to oferta z pewnością dla tych, których trawnik został zniszczony przez roboty budowlane, niefortunnie parkujący samochód, krety, psy lub inne zdarzenie losowe. Renowacja może zostać wykonana metodą siewu, wyłożenia trawnika z rolki, a także z wykorzystaniem fragmentu murawy z innej części ogrodu. Zlecając naprawę być może warto zlikwidować nie tylko skutek, ale również przyczynę powstałego uszkodzenia.

 

grzyby w trawniku

zwalczanie grzybów

Obecność grzybów w ogrodzie jest jak zachwyt wiejską sielanką, prawdopodobnie każdy z nas chciałby mieć kozę i jeść pyszny kozi serek, jednak już nie każdy chciałby ją doić. Większość z nas grzyby fascynują – lubimy je podziwiać i zbierać, jednak najlepiej aby rosły one daleko w lesie, a wyrastały z trawnika. Pojawiające się na trawniku owocniki grzybów są efektem źle przygotowanego podłoża, licznych zaniedbań pielęgnacyjnych lub specyficznych warunków glebowych. Z pewnością każdy kto doświadczył ich obecności wie, że są one typem ‚gościa’ trudnym do wyproszenia. Reasumując osoby nie akceptujące ich obecności powinny reagować bezzwłocznie ponieważ widoczny grzyb z kapeluszem jest owocnikiem dobrze rozrośniętej grzybni.

kret w trawniku sposób na kreta

zwalczanie kretów

Obecnie problem krecich kopców eliminuje się z powodzeniem już na etapie zakładania trawnika poprzez zastosowanie w wierzchniej warstwie gleby specjalnej siatki ochronnej. Takie godne uwagi zabezpieczenie jest nie tylko skuteczne, ale i proekologiczne – nie trzeba płoszyć czy wyłapywać kretów, bo ich po prostu nie ma. Prawdziwym utrapieniem mogą być licznie powstałe kopce na murawie pozbawionej takiego rozwiązania. Wówczas kret staje się jeszcze bardziej uciążliwym intruzem i co gorsza chętnie o sobie przypominającym. Walka o niezabezpieczony trawnik jest trudna i czasochłonna, ale możliwa. Wymaga ona jednak doświadczenia i fachowej wiedzy. Chcąc pozbyć się kreta przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w Polsce zwierzę to objęte jest prawną ochroną i nie należy go zabijać.